საერთაშორისო ურთიერთობების სიახლეები
“ქუთაისის უნივერსიტეტსა” და “მეჯიმურჯეს გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს ჩაკოვეცში” შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
“ქუთაისის უნივერსიტეტსა” და “მეჯიმურჯეს გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს ჩაკოვეცში” (ხორვატია) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ხელშეკრულება ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას და სტუდენტებისა თუ აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.
თანამშრომლობის კუთხით პირველი ნაბიჯები გადაიდგა და 2024 წლის ერაზმუს+ კრედიტების საერთაშორისო მობილობის პროგრამის ფარგლებში, მხარეთა მიერ ერთობლივი განაცხადი მომზადდა. წარტმატების შემთხვევაში, 2024-2025 აკადემიური წლიდან სტუდენტებისა და პერსონალის სრულად დაფინანსებული ორმხრივი საერთაშორისო მობილობა გახდება შესაძლებელი.
მეჯიმურჯეს გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი ჩაკოვეცში,  რომელიც ქუთაისის უნივერსიტეტის რიგით მეორე პარტნიორი უნივერსიტეტია ხორვატიაში, უზრუნველყოფს ხარისხიან და ეფექტურ განათლებას და ეფუძნება მთელი სიცოცხლის მანძლზე სწავლის კონცეფციას. პასუხილმგებლობით ეკიდება და აღიქვამს ცოდნას, როგორც საზოგადოებრივ კეთილდღეობას, მობილურობასა და ადამიანური პოტენციალის განვითარებას, როგორც საზოგადოების ყველაზე მნიშვნელოვან ღირებულებებს.

A Memorandum of Understanding was signed between Kutaisi University and Međimurje University of Applied Sciences in Čakovec (croatia).
The agreement aims at supporting joint research and educational projects and facilitating student as well as academic/administrative staff mobility.
The first steps in cooperation have been taken, and under the 2024 Erasmus+ Credits International Mobility Program, the parties have collaboratively prepared an application. If successful, fully funded international mobility opportunities for students and staff will be enabled from the 2024-2025 academic year.
Međimurje University of Applied Sciences in Čakovec, which is the second partner university of Kutaisi University in Croatia, provides quality and effective education based on the concept of lifelong learning, responsibility towards knowledge as a public good, mobility, and the development of human potential as the most important values of society.