საერთაშორისო ურთიერთობების სიახლეები
„ქუთაისის უნივერსიტეტსა“ და „ პერსონალის მართვის რეგიონთაშორისი აკადემიას” შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
„ქუთაისის უნივერსიტეტსა“ და “პერსონალის მართვის რეგიონთაშორისი აკადემიას” (უკრაინა) შორის ურთიერთობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ხელშეკრულება ძირითადი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების დიზაინის და სტუდენტების აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ხელშეწყობის ისახავს მიზნად.
“პერსონალის მართვის რეგიონთაშორისი აკადემია” დაარსდა 1989 წელს, როგორც კერძო უმაღლესი საგანმანათლებლო და სამეცნიერო დაწესებულება. აკადემია მოიცავს “საპრეზიდენტო უნივერსიტეტს” (კიევი), „უკრაინის უნივერსიტეტსა“ (40-ზე მეტი ინსტიტუტი, ფილიალი და შვილობილი კომპანია უკრაინის ყველა რეგიონში) და „საერთაშორისო ღია უნივერსიტეტს.“
აღსანიშნავია, რომ „პერსონალის მართვის რეგიონთაშორისი აკადემია“ შედის უმაღლესი განათლების მსოფლიო მონაცემთა ბაზაში, რომელსაც რეგულარულად აქვეყნებს „უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაცია“ იუნესკოს ეგიდით.

A Memorandum of Understanding was signed between Kutaisi University and the Interregional Academy of Personnel Management (Ukraine).
The agreement aims at supporting joint research and educational projects and facilitating student as well as academic/administrative staff mobility.
Interregional Academy of Personnel Management was founded in 1989 as a private higher educational and scientific institution. The academy includes the Presidential University (Kyiv), the Ukrainian University (over 40 institutes, branches, and subsidiaries in all regions of Ukraine), and the International Open University.
It should be noted that the Interregional Academy of Personnel Management is included in the World Database on Higher Education, which is published regularly by the International Association of Universities under the auspices of UNESCO.