სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის სიახლეები, საერთაშორისო ურთიერთობების სიახლეები
“ევროპის ცენტრალური უნივერსიტეტის” ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტი “ერაზმუს+” მობილობით თურქეთში “დოქუზ ეილულის უნივერსიტეტში” გაემგზავრება
“ევროპის ცენტრალური უნივერსიტეტის” სოციალური მეცნიერებების, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტი ვაჩე ჩარკვიანი 2025–2026 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის “ერაზმუს+ KA171” შიდა კონკურსის შედეგად სრულად დაფინანსებულ “ერაზმუს+” მობილობით “დოქუზ ეილულის უნივერსიტეტში” (თურქეთი) ეწვევა.
“ერაზმუს+ KA171” პროგრამის ფარგლებში სტუდენტები მიიღებენ ყოველთვიურ სტიპენდიას და მათ დაუფინანსდებათ ორმხრივი მგზავრობის ხარჯები. შესაბამისად, მათი მობილობის პერიოდი ფინანსურად სრულად იქნება უზრუნველყოფილი პროგრამის წესების შესაბამისად.
“დოქუს ეილულის უნივერსიტეტი” იზმირში მდებარე ერთ-ერთი წამყვანი საჯარო უნივერსიტეტია, რომელიც გამოირჩევა ძლიერი საერთაშორისო პროფილით და მაღალი ხარისხის საგანმანათლებლო პროგრამებით.
ფაკულტეტი სტუდენტებს სთავაზობს თანამედროვე პროგრამებს მენეჯმენტში, ეკონომიკაში, მარკეტინგსა და ადმინისტრაციულ მეცნიერებებში, აერთიანებს თეორიულ საფუძველს პრაქტიკაზე და კვლევებზე ორიენტირებულ სწავლებასთან.
“ევროპის ცენტრალური უნივერსიტეტი” ულოცავს შერჩეულ სტუდენტს და უსურვებს წარმატებას “ერაზმუს +” საერთაშორისო გამოცდილების მიღების გზაზე.

Vache Charkviani, a student of Business Administration at the Faculty of Social Sciences, Business and Law of the Central University of Europe, will visit Dokuz Eylul University (Turkey) for the spring semester of the 2025–2026 academic year as a result of the Erasmus+ KA171 internal competition, with a fully funded Erasmus+ mobility.
Within the framework of the “Erasmus+ KA171” program, students will receive a monthly scholarship and will be funded for their round-trip travel expenses. Accordingly, their mobility period will be fully financially supported in accordance with the program rules.
“Dokus Eylul University” is one of the leading public universities in Izmir, which is distinguished by its strong international profile and high-quality educational programs.
The faculty offers students modern programs in management, economics, marketing and administrative sciences, combining theoretical foundations with practice- and research-oriented teaching.
Central University of Europe congratulates the selected students and wishes them success in their Erasmus+ international experience.